WARSZTATY

Joga w garniturach

Więcej energii
w pracy!

Ćwiczenia jogi od wielu lat kojarzone są z metodami samokontroli oraz sposobem na odnalezienie harmonii poprzez jednoczesne oddziaływanie na ciało i umysł. Zarówno jogini, jak i współcześni nam psycholodzy zgadzają się co do tego, że życie człowieka nie ogranicza się do tego, by cierpieć, chorować i w końcu umrzeć. Twierdzą, że nadrzędną wartością ludzkiego życia jest odnalezienie jego sensu i realizowanie go dla dobra innych, co prowadzi do szczęścia i satysfakcji z życia. Ale żeby to odkryć i urzeczywistnić, potrzebna nam jest jasność i bystrość myślenia oraz siła woli, a to z kolei wymaga zdrowego ciała, umysłu i dużej porcji energii życiowej.

Właściwe ćwiczenia są jednym z podstawowych elementów pozwalających utrzymać ciało w dobrym stanie fizycznym i psychicznym. W wielu publikacjach znajdziemy potwierdzenie faktu, że działają jak system odżywczo-nawilżający na stawy, ścięgna, mięśnie i organy wewnętrzne. Poprawiają krążenie, dodają energii, a także wspierają procesy budowania siły woli.

Korzyści
dla uczestnika

Ćwiczenia kręgosłupa

Uczestnicy dowiedzą się, jak zadbać o własny kręgosłup, wykonując sekwencję prostych ćwiczeń opartych na pozycjach jogi i rytuałach tybetańskich.

Zdrowe nawyki w pracy

Uczestnicy dowiedzą się, jak stosować proste, lecz istotne sposoby budowania zdrowych nawyków, które pomogą w efektywniejszej pracy i będą przydatne w życiu prywatnym.

Kontrola nad siłą woli

Uczestnicy dowiedzą się, jak przejąć kontrolę nad własną siłą woli i zwiększyć jej moc poprzez proste treningi.

Lepsze samopoczucie

Uczestnicy dowiedzą się, jakie praktyczne strategie wprowadzić do dnia codziennego, by czuć się lepiej i dbać o swoje zdrowie.

PRZEBIEG
WARSZTATU

Ruchy wykonywane podczas ćwiczeń są tak dobrane, że następuje delikatny masaż narządów wewnętrznych, który stymuluje je do efektywniejszej pracy. Zaobserwowano również dobry wpływ niektórych ćwiczeń na układ wydzielania wewnętrznego, co przy regularnym ich wykonywaniu pomaga przywrócić równowagę hormonalną. Wartością dodaną wykonywanych ćwiczeń jest ich korzystny związek ze zdolnością do skupiania się. Regularna praktyka zwiększa bowiem koncentrację i kontrolę nad umysłem.

Celem niniejszego warsztatu jest pokazanie uczestnikom, w jaki sposób wykorzystać elementy ćwiczeń energetyzujących i relaksujących podczas codziennej pracy w biurze. Warsztaty będą składały się z części teoretycznej oraz praktycznej pracy z ciałem i oddechem. Nie wymagają specjalnego stroju ani przyrządów. Dobrano je w taki sposób, aby można było wykonywać je w typowym stroju biurowym, podczas przerwy w pracy. Zajęcia prowadzone będą przez dwie osoby: certyfikowanego trenera jogi oraz terapeutę Terapii Akceptacji i Zaangażowania wykorzystujących w swojej pracy uważność i relaksację.

Autorski program ćwiczeń relaksujących i wspierających ciało w pracy zawodowej został stworzony w oparciu o przebadane pod względem skuteczności techniki jogi hormonalnej oraz stosowane od setek lat rytuały tybetańskie. Istnieje możliwość indywidualnego dopasowania zestawu ćwiczeń w zależności od specyfiki pracy i miejsca ich wykonywania.

CZAS TRWANIA: 90 min

CENA: do ustalenia