WARSZTAT WSTĘPNY – KRÓTKI

Akademia redukcji stresu

Panowanie
nad stresem

Stres to wszechobecne zjawisko towarzyszące nam każdego dnia. To jednak my decydujemy o tym, czy będzie naszym wrogiem czy sprzymierzeńcem. Zgodnie z koncepcją Lazarusa stres to określona relacja między osobą a otoczeniem. To od nas zależy, czy będzie oceniana jako obciążająca i zagrażająca, czy potraktujemy ją jako naturalny składnik równowagi psychicznej.

Korzyści
dla uczestnika

Opanowanie stresu

Uczestnicy dowiedzą się, jak rozwijać nowe, bardziej adaptacyjne nawyki radzenia sobie ze stresem.

Analiza reakcji na stres

Uczestnicy zdefiniują własne, automatyczne reakcje ujawniające się w sytuacjach stresowych.

Poznanie tajemnic pracy mózgu

Uczestnicy poznają tajemnice pracy mózgu w relacji ze stresem i odkryją sekrety ciała migdałowatego, hipokampu i kory przedczołowej.

Poznanie osobowości typu A

Uczestnicy zapoznają się z typem osobowości „A” oraz ze wzorcami zachowań z nią związanymi, które determinują nasze funkcjonowanie w pracy i w życiu osobistym.

PRZEBIEG
WARSZTATU

W trakcie szkoleń poznasz własne automatyczne reakcje ujawniające się w sytuacjach stresowych, a także rozwiniesz nowe, bardziej adaptacyjne nawyki radzenia sobie ze stresem. Nasze szkolenie pozwoli Ci panoramicznym okiem spojrzeć na własne emocje i odczucia związane z napięciem nerwowym. Poznasz tajemnice pracy mózgu w relacji ze stresem i odkryjesz sekrety ciała migdałowatego, hipokampu i kory przedczołowej. Dowiesz się, w jaki sposób hormony uwalnianie podczas stresu oddziałują na codzienną aktywność, relacje z innymi ludźmi i zadowolenie z wielu obszarów życia.

Uczestnicy warsztatów zapoznają się również z typem osobowości „A” nazywanej osobowością współczesnych czasów oraz ze wzorcami zachowań z nią związanymi, które determinują nasze funkcjonowanie w pracy i w życiu osobistym. Podczas szkolenia przedstawimy wzajemne zależności między tym typem osobowości, a objawami płynącymi z ciała.

Szkolenie proponujemy jako preludium do cyklu warsztatów z naszej oferty.

CZAS TRWANIA: 90 min

CENA: do ustalenia