Dzień dobry!

Aleksandra
Nazar-Rzejak

O mnie

Wieloletnia pedagog, trenerka rozwoju osobistego, terapeutka systemowa i pracująca także w nurcie psychoterapii akceptacji i zaangażowania ACT. W swojej pracy z ludźmi lubi łączyć wschodnie i zachodnie koncepcje dobrostanu psychicznego. Zafascynowana wpływem psychologii pozytywnej w budowaniu satysfakcjonującego życia. Przekonana, że najtrudniej w życiu osiągnąć stan równowagi i go utrzymać. Nastawiając się na rozwój osobisty, ulepszanie siebie i swojego środowiska nie wystarczy trenować siły do działania, poprawy efektywności, automotywacji, stosować symulacje mentalne oraz nastawiać się pozytywnie do zmian. To wszystko może okazać się zgubne i sprawić, że będziemy czuli się jak garnek z gotującą się wodą nakryty pokrywką – pytanie, kiedy w końcu wykipi, bo prędzej czy później to właśnie następuje u większości z nas.

Zajmuje się w swojej pracy indywidualnej i grupowej wspieraniem rozwoju, stosując techniki i treningi oparte na najnowszych badaniach naukowych.

W skrócie

Uniwersytet Jagielloński

Absolwentka pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Absolwentka studiów z obszaru trenerskiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza

Kurator sądowy i street worker

Doświadczenie zawodowe w pracy jako kurator sądowy oraz pedagog ulicy, tak zwany street worker.

Wyższe Studia Zawodowe

Absolwentka Wyższych Studiów Zawodowych w Raciborzu z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej oraz wychowania fizycznego.

Pedagog i terapeuta

Doświadczenie zawodowe w pracy jako pedagog, terapeuta w domu dziecka, w placówce zamkniętej pogotowia opiekuńczo-wychowawczego, z osobami bezdomnymi, przez kilka lat jako szkolny pedagog (technikum, szkoła podstawowa).

Kursy i szkolenia

Ukończenie studiów z obszaru terapii systemowej indywidualnej i rodzin w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, kurs psychoterapii akceptacji i zaangażowania ACT, certyfikowana trenerka FRIS – style myślenia i działania oraz wiele innych szkoleń z obszaru zwiększania kompetencji terapeutycznych i trenerskich.

Uniwersytet SWPS Humanistycznospołeczny

Absolwentka magisterskich studiów psychologicznych.

Doświadczenie

Ukończyła Wyższe Studia Zawodowe w Raciborzu z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej oraz wychowania fizycznego. Tytuł magistra obroniła na Uniwersytecie Jagiellońskim w roku 2007, kierunek pedagogika resocjalizacyjna. Kolejne lata nauki i zgłębiania wiedzy, aby móc profesjonalnie pomagać ludziom, to ukończenie studiów z obszaru trenerskiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, terapii systemowej indywidualnej i rodzin w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, kurs psychoterapii akceptacji i zaangażowania ACT i wiele innych szkoleń z obszaru zwiększania kompetencji terapeutycznych i trenerskich.

Doświadczenia zawodowe zdobywała, pracując jako pedagog, terapeuta w domu dziecka, w placówce zamkniętej pogotowia opiekuńczo-wychowawczego, z osobami bezdomnymi, jako kurator sądowy, przez kilka lat jako szkolny pedagog (technikum, szkoła podstawowa) oraz jako pedagog ulicy, tak zwany street worker. W pewnym momencie życia, dotykając głównie samego cierpienia, bólu, ciągłego stresu, konfliktów, stwierdziła, że warto skupić się na czymś, co będzie dawało nadzieję, skuteczniej pomagało, rozwijało i potrafiło ukształtować prężną osobowość akceptującą i zaangażowaną w działanie. W tym celu rozpoczęła studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS o specjalności rozwój osobisty i zawodowy, ukierunkowane na zgłębianie wiedzy z zakresu psychologii pozytywnej – w jej odczuciu wpływu osobistego. Obecnie doświadczenie zdobywa, pracując indywidualnie i grupowo, stosując techniki i treningi z tego obszaru.

Jej pasja jest zdecydowanie psychologia pozytywna, pływanie, bieganie po lesie, zdrowe gotowanie. Ostatnio zgłębia, bada naukowo wpływ współczucia wobec SAMEGO SIEBIE na osiąganie długofalowych celów, spełniania własnych marzeń. Odnosi wrażenie, że im więcej wie, tym wie mniej, dlatego pragnie zgłębiać tajniki umysłu ludzkiego prawdopodobnie do końca swego życia.

Skontaktuj się ze mną

Aleksandra Nazar-Rzejak